2018. 02. 25.
Éppen ezért nem csak a precizitás (mely a tervezés és a minőség sikerének bizonyítéka) volt a szempont, de ugyanannyira a design is. A könnyen olvasható, letisztult számlap, a rendkívül kényelmes viselet külön örömet jelent a tulajdonosának, ahányszor csak rápillant órájára.
A Grand Seiko születésekor két típus volt, melyből a külső is meríthetett – éppúgy, mint a szerkezetnél, itt is a Lord Marvel az elegáns mutatóival és indexeivel, és a Crown ugyanezek karcsú változataival. Míg az előző a praktikusságra törekedett, a Crown már inkább a szépséget kereste.
Az első Grand Seiko ötvözte hát a két modell előnyeit, így egyszerre lett praktikus viselet és a kifinomult design hordozója.
A gyémánt vágású, az azóta a márka jellegzetességé vált több síkba csiszolt mutatók és indexek kialakításához a Seiko mérnökeinek tapasztalata kellett. Annál is inkább, mivel az indexek egy domború számlapon kaptak helyet, amellyel a munka igen komoly tudást igényel, szerencsére ez már rendelkezésre állt az előző két modell megalkotása óta.
A domborított akril „óraüveg” (vagy ahogy még ismerhetjük, a plexi) ragasztással került a helyére, de a mutatók és indexek elkészítése is komolyabb szakértelmet kívánt meg, hiszen a minőségnek a részletekben is ugyanúgy meg kellett lennie.
A tömör tokfülek tokhoz való forrasztására szintén egy saját technológiát használt a gyár, és a tokfüleket is a legapróbb részletekig odafigyelve polírozták az egyedi fénye eléréséhez.
A hatvanas években hódító „Ivy League” stílus az addigiaknál visszafogottabb, elegánsabb, mégis fiatalos megjelenést hozott a divat világában. A világos színek és miniszoknyák népszerűsége Japánban is a konzervatív felfogás változását idézte elő a divat és a design akkori trendjeiben.
A karóráknál már nemcsak egy komoly szerkezet jelentett értéket, hanem a stílusuk is. Az első Grand Seiko modell így ügyesen egyensúlyt teremtett a precizitás és az elegancia között, hűen tükrözve az idők szavát...
Az új márka új logót is kívánt. Ennek megalkotása a Hattori Tokeiten üzlete és a márkaboltok közös munkájából született. Az elképzelés a Hattori Tokeiten-től jött, de mind az osakai, mind a nagoyai kereskedők a gót betűtípust támogatták, ennek eredményeképp létre is jött a mai napig használt Grand Seiko logo.
Az első Grand Seiko az aranyozott tokkal, mutatókkal és indexekkel vált ismertté, de készült belőle még egy változat, a platina modell.
Bár a 140.000 jenes ára igen magas, ötszöröse volt az aranyozott kivitelénél, mégsem különleges kiadásként került forgalomba. Ez is azt mutatta, hogy a Grand Seiko hamar elismerést szerzett, mint luxus márka, így már a magasabb árszínvonal sem jelenthetett akadályt a forgalmazásánál.
Az első Grand Seiko modell újraértelmezése a 2017-es Baselworld kiállításon jelent meg. Az újraértelmezés lényege, hogy az óra nem teljes egészében az eredeti modell jegyeit viseli magán.
Kiegészült egy praktikus, jól olvasható dátummal, és az anyaga már a legmodernebb „Brilliant hard titanium”, gyémántkeménységű titán néven készült, mellyel egy új hangulatú tokot alakítottak ki.
Limitált kiadású modell, az automata szerkezetes, 100 méteres vízállóságú modellből mindössze 968 darab készül az egész világon.
2017-ben, a baselworld-i kiállításon jelentette be a Seiko, hogy a Grand Seiko önálló márkává válik. A külön brand célja az exkluzivitás megőrzése és emelése, a jövőben (tiszteletben tartva az eddigi értékeket) globális márkaként fejlődik tovább.
Tetszett a történet? A Grand Seiko sztoriját a kezdetektől napjainkig felölelő sorozatot indítottunk ezzel az első résszel, a továbbiakban részletesen megismerheted majd a márka történetét, elsőként magyarul.
Ne maradj le róla! Ha biztos szeretnél lenni abban, hogy nem mulasztasz el egy fejezetet sem ebből a lenyűgöző történetből, kérd a hírlevelünket, mellyel azonnal a Seiko Club alap tagsásgát is megkapod. Az alap tagság nincsen óra vásárlásához és regisztrációjához kötve, így megteheted már most: