2017. 12. 14.
A Spring Drive szerkezet egyszerre mechanikus és elektronikus is. Szakítva a hagyományos felfogással, mindkét fő szerkezet fajtából a legjobb tulajdonságokat ötvözi.
A SPRING DRIVE 4 alappillére
A különleges szerkezetnek egyértelműen a luxus kategória óráiban volt a helye a megjelenésétől kezdve. Erre is fejlesztették, és a fő jellemzői is biztosították a helyét ebben a kategóriában: a precizitás, a megbízhatóság és a tartósság mind igen fontos a prémium órák világában. A szerkezet alapjait négy fő pontban határozta meg a gyár, ezek a következők:
A Tri-synchro szabályzó egy egyedi fejlesztés, mely a mechanikus, elektromos és elektromágneses energiák szabályozásával helyettesítheti a billegőt. A főrugó által termelt energiát így egyirányú mozgással továbbítja a mutatók felé, így lényegesen stabilabban és pontosabban képes járni a Spring Drive szerkezetes óra, melynek napi járáseltérése +/- 1 másodperc!
A szerkezet (egységben az idő természetes múlásával) a különleges, billegő nélkül szabályozott mechanikus óra lévén egyedüliként képes a mutatókat folyamatosan mozgatni. Elmarad a mechanikus és quartz szerkezetes óráknál egyaránt megszokott lépése a mutatóknak, azok folyamatosan haladnak, szinte „úsznak” körbe a számlapon.
Ez a mozgás a másodpercmutatónál a leglátványosabb, hiszen egy átlagos quartz szerkezetnél egyet, egy átlagos mechanikus szerkezetnél hatot lép másodpercenként a mutató. Ugyanez a Spring Drive szerkezet másodperc mutató mozgásánál folyamatosan, lépések nélkül történik.
A SEIKO által fejlesztett új generációs főrugó az anyagából adódóan több energiát képes biztosítani a szerkezet hajtására, egyenletesebben tudja azt leadni hosszabb idő alatt, mint a hagyományos rugók.
Egy Spring Drive kronográf még a komplikációja folyamatos használata mellett is 72 órát képes járni egyetlen felhúzással, vagyis ennyi járástartalékkal rendelkezik a SPRON 510 néven kifejlesztett egyedi ötvözetnek köszönhetően.
1959 óta a Magic Lever, vagyis a Varázskar biztosítja a SEIKO mechanikus óráiban a főrugó felhúzásának hatékonyságát a rotor mindkét irányú mozgásának hasznosításával. A megoldás bár egyszerű, de mégis olyan jól sikerült, hogy azóta már a legtöbb óragyár átvette a megoldást, melyről itt olvashatsz bővebben: A Seiko „Varázskar”